Lietuvos kosmoso technologijų įmonei „Astrolight“ – 550.000 Eur finansavimas

Lietuvos kosmoso technologijų įmonei „Astrolight“ – 550.000 Eur finansavimas

Lietuvos kosmoso technologijų UAB „Astrolight“ pritraukė 350.000 Eur investiciją iš Lietuvos investuotojų, taip pat gavo ir dvi 200.000 Eur vertės sutartis iš Europos kosmoso agentūros.

Investicija įmonei leis leis užbaigti prototipo kūrimo darbus ir pradėti komercializuoti technologiją –  vystyti plačiajuostį antžeminių ir palydovinių optinių stočių tinklą, kuris bus skirtas augantiems geoinformacinių duomenų srautams iš kosmoso į Žemę perduoti.

Perduodami duomenys apimtų duomenis pokyčius žemės klimate, dirvožemyje, taip pat žvalgybinę ir kitą informaciją.

„Mūsų kuriama ryšio technologija įgalina milijonus kartų padidinti perduodamų duomenų pralaidumą kosmose. Prognozuojama, kad iš kosmoso į Žemę perduodamų duomenų kiekis per šį dešimtmetį išaugs 14 kartų ir sudarys daugiau nei 500 milijardų gigabaitų. Tokiems duomenų kiekiams perduoti jau nepakaks esamo palydovinio radijo spektro pločio ir teks pereiti prie optinio spektro“ – pranešime cituojamas Laurynas Mačiulis, įmonės įkūrėjas ir vadovas.

350.000 Eur į bendrovę investavo „70 Ventures“ rizikos kapitalo fondas ir Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ nariai, įskaitant ir Vladą Lašą.

Pasak L. Mačiulio, dviejų 200.000 Eur vertės sutarčių su Europos kosmoso agentūra finansavimas bus skirtas ankstyvos stadijos tyrimams.

„Turime planų kurti lazerinio palydovinio ryšio sistemas. Šių projektų rėmuose mes vykdysime pradinius žingsnius ir atliksime šių ateities produktų tyrimus“, – VŽ sako L. Mačiulis.

Bendrovę „Astrolight“ 2019 m. lapkritį įsteigė Fizinių ir technologijos mokslų centro bei Vilnius Tech universiteto mokslininkai. Ji šiuo metu užsiima lazerinės telekomunikacijos įrangos ir paslaugų vystymu bei kuria laisvos erdvės optinio ryšio sistemas, pasižyminčias didesniu duomenų pralaidumu ir saugumu, lyginant su radijo ryšio priemonėmis. Šiuo metu „Astrolight“ dirba 11 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, tarp jų – fizikai, šviesolaidinių lazerių specialistai, mechanikos ir elektronikos inžinieriai bei programuotojai.

Informacijos šaltinis Verslo Žinios