RespiceSME: Regional and National European Support for Photonics Innovation Clusters enhancing SMEs Innovation Potential, H2020-ICT-2015

RespiceSME: Regional and National European Support for Photonics Innovation Clusters enhancing SMEs Innovation Potential, H2020-ICT-2015

RespiceSME

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK), administruojamas VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko“, 2016 m. sausio mėnesį kartu su partneriais iš Vokietijos, Švedijos, Prancūzijos, Graikijos, Austrijos, Ispanijos, Airijos ir Jungtinės karalystės pradėjo įgyvendinti projektą „Regional and National European Support for Photonics Innovation Clusters enchancing SMEs Innovation Potential (RespiceSME)” (Grant Agreement No: 687961).

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2016 m. sausio mėn. 1 d.– 2017 m. gruodžio mėn. 31 d.

PROJEKTO TIKSLAS –  padėti didinti bendrą inovacijų potencialą Europos fotonikos mažų ir vidutinių įmonių (trump. MVĮ), veikiančių optikos/fotonikos srityje ar dirbančių su susijusiomis technologijomis.

Kylantis fotonikos šakos ekonomikos augimas sąlygoja, jog Europa turėtų skirti daugiau dėmesio tiriant MVĮ veiklą, kad jos galėtų geriau išnaudoti savo inovacinį potencialą, skatinti intensyvesnį verslo bendradarbiavimą tarp fotonikos įmonių ir inicijuoti skirtingų sektorių, tokių kaip augantys sveikatos priežiūros, aplinkos ir energetikos sektoriai, bendradarbiavimą.

Šio projekto metu komanda ieškos būdų nustatyti MVĮ inovacinį potencialą ir išnagrinės fotonikos srityje veikiančių kompanijų vertės grandinę. Galiausiai bus suformuoti pasiūlymai dėl Europos viešojo ir privataus sektorių paramos skirstymo įmonių infrastruktūrai, mokymams ir tobulėjimui. Siekti šio tikslo padės inovacijų klasteriai bei platformos, atliekančios pagrindinį pagalbininkų vaidmenį, leidžiantį jų nariams įgyti prieigą prie įvairių išteklių : RD&I platformų viešosiose ir privačiosiose institucijų, kapitalo teikėjų , švietimo objektų ir t.t.

LITEK, administruojamas FIMTP, šiame projekte bus atsakingas už inovacijų potencialo apibrėžimą ir aukštųjų technologijų  fotonikos mažų ir vidutinių įmonių brenchmark‘ingą. Taip pat klasteris bus atsakingas už video konkurso, skirto jauniesiems europiečiams, organizavimą tema „Ką fotonika ir lazeriai reiškia man“.

RespiceSME – it is al possible with light  

RespiceSME tinklalapis: http://respice-sme.eu/

 

PROJEKTO DALYVIAI:

Steinbes Europa Zentrum Optics Valley Optecnet
Photonics Austria Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris PhotonicSweden
FORTH NUI SECPhO
KTN